на головну
UA EN PL  
Про компанію
Питання/Відповідь
Вся Україна
Готелі
Події
Контакти
Головна Карта сайту Контакти  

Пошук готелей

Місто, у якому ви бажаєте зупинитись
Кількість зірок
1 2 3 4 5
Тематика/тип
Фотоальбом

Тури України

Відпочинок у Карпатах
Давньоруськими містами
Святі міста України
Козацькими шляхами
Замки та фортеці України
Літературна Україна
Головна Міста України Чернігів  

Чернігів

Чернігів — одне з найстародавніших українських міст, він вже переступив своє 1300-річчя! Мальовничий ландшафт, унікальні архітектурні пам'ятки старовини надають йому своєрідної неповторної краси. Це місто-музей, місто-пам'ятка. Тут все овіяно легендами, а саме місто дихає історією.
За археологічними даними, місто почало формуватися в кінці VІІ ст. У ІХ ст. було центром поселення східнослов`янського племені сіверян. У кінці ІХ ст. увійшло до складу Київської Русі.

Вперше Чернігів згадується в літописі під 907 роком. Молодший брат і вічний суперник Києва, в епоху середньовіччя він був центром могутнього князівства, якому належала навіть далека Тмутаракань (сучасна Тамань) — стародавнє місто-порт на березі Керченської протоки. Чернігів був і одним з найбільших центрів ремесел та культури часів давньої Русі.

Чернігівське князівство відокремилося від Києва в 30-і роки XI ст., коли спадок Володимира Святого розділили між собою два його сина —Ярослав (Мудрий), що правив у Києві, та Мстислав (той самий богатир, що «зарізав Редедю перед полками касозькими»). С того часу не зупинялося суперництво двох столиць, як у династичному плані, так і в культурі та будівництві. І не завжди Київ був переможцем у цьому змаганні….
У 1024-1036 рр. і 1054-1239 рр. – це політичний та економічний центр Чернігівського князівства. У кінці ХІІ ст. площа Чернігова становила понад 200 га. Місто складалося з княжого центру – Дитинця, Окольного граду, посаду Передгороддя та Подолу. У 1239 р. зруйновано ордами Батия.
Ніде більше не збереглося такої кількості «кам'яних сторінок історії»- архітектурних пам'яток давньоруської епохи як у Чернігові.
Й вони вражають не тільки своєю неповторною красою, а також вмінням наших предків досягати великої художньої виразності за рахунок найпростіших архітектурних засобів, поєднувати в єдине гармонійне ціле складні об'єми споруд та їх вишукане декоративне оздоблення.
При спільності архітектурних принципів, кожна з пам’яток має свої особливі риси, притаманні різним періодам вітчизняної архітектури. Такі перлини, як Спаський собор,— одна з найдавніших кам'яних споруд Київської Русі, що збереглися, і остання пам'ятка домонгольської доби — П'ятницька церква являються основними віхами давньоруської архітектури.
Збереглися визначні пам’ятки давньоруської архітектури:

• Спаський собор – один з найдавніших храмів Київської Русі, що зберігся. Закладений раніше, ніж Софія Київська. Фундатор собору – князь Мстислав Володимирович Хоробрий. Після його смерті в 1036 р. стіни храму, за літописом, було зведено на висоту вершника. Собор тринавний, триапсидний, восьмистовпний, п`ятибанний, прямокутний у плані. Його композиція поєднує риси базилікової романської та центричної хрестово-купольної візантійської архітектури.

Борисоглібський собор. Хрестово-купольний, одноверхий, шестистовпний, триапсидний. Зведений у середині ХІІ ст. на залишках кам`яної споруди ХІ ст. Знаходився на території Дитинця між валом і Спаським собором. Неодноразово перебудовувався та відновлювався.
• Іллінська церква. Зведена у ХІІ ст. на схилах Болдиних гір біля південного входу до Антонієвих печер як хрестильня. Разом з печерами започаткувала Іллінський монастир. Має нехарактерний для архітектури Придніпров`я тип однонавної, безстовпної, однобанної споруди. Свого сучасного вигляду набула після перебудови в 1649 р.

• Успенський собор – головний храм Єлецького Успенського монастиря. Мурований, хрестовокупольний, шестистовпний, триапсидний. Споруджений у ХІІ ст. У ХVІІ ст. перебудований у стилі барокко.

• П`ятницька церква. Споруджена в кінці ХІІ – на початку ХІІІ ст. у Чернігівському посаді біля торгу на честь покровительки торгівлі Параскеви П`ятниці. Чотиристовпний хрестовокупольний храм – одна з найвитонченіших споруд Київської Русі.

А з XVII сторіччя на зміну архітектурним формам давньоруського періоду приходять неповторно загадкові візерунки нових форм та незбагненних їх комбінацій як вияв, розкутої творчої фантазії . Пам’ятки доби XVII—XVIII сторіч в Чернігові, де втілені нові художні ідеали — колегіум та будинок Лизогуба, Катеринінська церква та ансамблі колишніх Єлецького і Троїцько-Іллінського монастирів.

Для збереження ціх пам’яток, які мають велике історичне значення у 1967 році засновано Чернігівський державний архітектурно-історичний заповідник.
Чернігівський заповідник складається з трьох комплексів архітектурних пам'яток:стародавнього Дитинця (Кремля) — фортеці з прилеглими до нього П'ятницькою та Катеринінською церквами, Єлецького та Троїцько-Іллінського монастирів на вкритих легендами Болдиних горах

Готелі міста

Корисні посилання Наші партнери Правова інформація  
© 2006-2008 Національний туристичний офіс.
Державна служба туризму і курортів
Міністерства культури і туризму України. Всі права захищені.
розробка сайту