на головну
UA EN PL  
Про компанію
Питання/Відповідь
Вся Україна
Готелі
Події
Контакти
Головна Карта сайту Контакти  

Пошук готелей

Місто, у якому ви бажаєте зупинитись
Кількість зірок
1 2 3 4 5
Тематика/тип
Фотоальбом

Тури України

Відпочинок у Карпатах
Давньоруськими містами
Святі міста України
Козацькими шляхами
Замки та фортеці України
Літературна Україна
Головна Міста України Севастополь  

Севастополь

Одне із найвідоміших міст Криму. Морський порт, промисловий, науковий і культурний центр України. База Військово-Морських Сил України, тут базується Чорноморський флот Російської Федерації.

За Конституцією України Севастополь – місто загальнодержавного значення центрального підпорядкування. Такий статус мають лише два міста — Севастополь і Київ. Площа Севастополя 864 кв. км. На території Севастопольського регіону 4 адміністративних райони, три міста: Севастополь, Балаклава, Інкерман, одне селище міського типу Кача, 4 сільських ради, де розташовано 29 сіл. Населення - 400 тис. осіб.

Істория
У V ст. до Р.Х. тут була заснована давньогрецька колонія Херсонес Таврійський. В V-VІ ст. місто було оплотом Візантійської імперії на північному березі Чорного моря. У ІХ-Х ст. відігравало важливу роль в економічних та політичних зв'язках між Візантією і Києвом. У 988 Херсонес захоплений київським кн. Володимиром Святославовичем, де князь прийняв християнство.

Сучасне місто виникло в 1783, після приєднання Криму до Російської імперії.
Назва Севастополь була надана новому порту за наказом Катерини II. Тут у Ахтіарській гавані базувалися 17 перших кораблів Чорноморського флоту. Почалося будівництво порту, військового поселення та фортеці. У 1804 р. Севастополь оголошено головним військовим портом Чорного моря замість Херсона. Підчас Кримської війни 1854—1855 рр. місто витримало жорстоку 349 денну облогу.
Під час другої мирової війни у1941-44 місто відзначилось героїчною обороною, яка тривала 249 днів. Під час окупації міста в Севастополі діяли підпільні організації. Внаслідок Кримської наступальної операції Севастополь визволено від нацистських загарбників 9 травня 1944. Звання „Місто – герой” затверджено наказом Верховного Головнокомандувача в 1945, а згідно Указу Президії верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 місту – герою вручено орден Леніна і медаль Золота Зірка.

У місті знаходиться Національний заповідник „Херсонес Таврійський”, до складу якого входить Історико-археологічний музей і давнє городище. Херсонес, засноване в 422 р . до н.э.
Героїчну оборону Севастополя 1854-55 під час Східної війни увічнюють пам’ятки, які були збудовані до 50-річного ювілею оборони міста 1905. До мемориального комплексу, присвяченого захисникам Севастополя увійшли Малахов курган, Історичний бульвар, відновлені оборонні споруди, пам’ятні знаки на місцях розташування батарей, бастіонів, підземно-минні галереї, панорама „Оборона Севастополя 1854-1855 рр.”(художник Ф. Рубо).
Меморіальным комплексом є Братське кладовище захисників Севастополя 1854-1855, де поховані 50 тисяч російських воїнів, У Володимирському соборі поховані керівники оборони міста -В.Корнілов, П.Нахімов, В.Істомін..

Пам’яткою монументального мистецтва є Пам’ятник Затопленим кораблям., збудований на честь російських кораблів, які перегородили шлях на рейд ворожому флоту 1854-1855.
В Севастополі й його околицях знаходяться пам’ятки, які увічнюють участь іноземних держав в Кримській війні. В 1994 за пропозицією урядів Великобританії, Італії, Росії, Туреччини і Франції встановлений перший міжнародний пам’ятник-монумент на знак примирення народів. В 1993 побудований Британський меморіальный комплекс, найбільший за межами Великобританії, в 2004 за рішенням італійського уряду споруджено пам’ятник сардинцям, які загинули в Кримську війну.

ПАМ'ЯТКИ ІСТОРІЇ Й АРХІТЕКТУРИ
МІСТО ХЕРСОНЕС ТАВРІЙСЬКИЙ (Півострів Таврія), V ст. до Р.Х., розташоване в зах. частині Севастополя на Гераклійському півострові.
Важливий політичний і культурний центр Причорномор'я, заснований 422- 421 до Н.Х. греками. V-І ст. до Р.Х. був містом-державою з демократичним самоуправлінням. В III-ІІ ст. до Р.Х. в місті побудовано перші оборонні споруди з 24 вежами висотою 10-15 м, понад 30 вулиць і велику кількість садиб. У центрі знаходилися акрополь і агора (місце народних зборів), театр, храми. І-ІV ст. Херсонес став аристократичною республікою, залежною від Риму, опісля потрапляє під володіння Візантії, а в IV ст. приймає християнство. V-VІ ст. споруджено могутню оборонну систему. У 988 кн. Володимир Великий здобуває Херсонес, а 1299 його захопили і зруйнували монголо-татари. . В середні віка – це великий торговельний і політичний центр, відомий під назвою Херсон, Корсунь, який підтримував тісні зв’язки з Київською Руссю.

В Херсонесі збереглися колони найбільшої в Криму базіліки, руїни монетного двору, лазні – терми, античний театр на три тисячі глядачів, водогін. В музеї зберігаються шедеври античного фрескового розпису, живопис, скульптура, фрагменти архітектури, мозаїки, предмети побуту, мармурова плита з текстом присяги громадян Херсонесу, прийнята в ІІІ ст. до н.э., колекція давньогрецьких и латинських написів на камені.
Місто оточували обороні стіни з круглими і прямокутними вежами і воротами. Збереглися рештки оборонних укреплень, вежа Зенона, ворота к. ІV-ІІІ ст. до н.э.
В 1861 на місці середньовічного храму, в пам’ять про хрещення в Херсонесі київського князя Володимира закладений Володимирський собор, який був поруйнований в роки Другої світової війни. 2000 р. завершено відбудову собора і внутрішні реставраційні роботи..

ХЕРСОНЕСЬКИЙ ІСТОРИКО-АРХЕОЛОГІЧНИЙ ЗАПОВІДНИК. Організований 1978, з філіями «Фортеця Чембало», «Фортеця Каламіта» і «Гераклійські клери», з руїнами Херсонесу і музеєм.
БРАТСЬКЕ КЛАДОВИЩЕ ЗАХИСНИКІВ м. Севастополя, Храм св. Миколи, 1854—1855 рр., 1857—1870 рр.: вул. Богданова.
ВОЛОДИМИРСЬКИЙ СОБОР, 1853—1888 рр.: Центральний міський пагорб.
ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ СОБОР, 1848 р.: вул. Луначарського, 37.
ГРАФСЬКА ПРИСТАНЬ, 1846 р.: пл. Нахімова.
МИХАЙЛІВСЬКИЙ СОБОР, 1848 р.: вул. Леніна, 9.
БАШТА ВІТРІВ, 1844 р.: вул. Радянська, 5.
АКВЕДУКИ, поч. XIX ст.: Аполлонова балка.
КАТЕРИНИНСЬКА МИЛЯ, 1787 р.: вул. Челюскінців.

ПАМ'ЯТНИКИ:
 • О. Казарському, 1834 р.: б-р Матроський.
 • В. Корнілову, 1895 р., 1983 р.: Малахів курган.
 • Затопленим кораблям, 1905 р.: Севастопольська бухта.
 • Е. Тотлебену та російським саперам, 1909 р.: б-р Історичний.
 • П. С. Нахімову: пл. Нахімова.
МУЗЕЇ
 • Національний заповідник „Херсонес Таврійський”, вул..Древня.
 • Фортеця „Каламита”, 335903, м.Білокам’янськ.
 • Фортеця „Чембало”, 335000, м.Балаклава.
 • Музей героїчної оборони і визволенн Севастополя, Історичний бульвар.
 • Панорама „Оборона Севастополя 1854-1855 років, Історичний бульвар.
 • Діорама „Штурм Сапун-гори 7 травня 194 року”, Сапун-гора.
 • Оборонна башта Малахового кургану, Малахів курган.
 • Будинок-музей „Севастопольське комуністичне підпілля 1942-1944 років”, вул.. Ревякіна, 46.
 • Севастопольський художній музей, проспект Нахімова, 9.
 • Музей-акваріум, проспект Нахімова, 2.
 • Музей Червонопрапорного Чорноморського флоту, вул..Леніна,11
ТЕАТРИ
Чорноморського флоту: Ушакова, 1.
Драматичний: Нахімова, 6.

ГОТЕЛІ:
«Приморський»: вул. Партизанська, 4.
«Крим»: вул. Шоста Бастіонна, 46.
«Ярд»: вул. О. Кесаєва, 9.
«Україна»: вул. Гоголя, 2.

Готелі міста

Корисні посилання Наші партнери Правова інформація  
© 2006-2008 Національний туристичний офіс.
Державна служба туризму і курортів
Міністерства культури і туризму України. Всі права захищені.
розробка сайту