на головну
UA EN PL  
Про компанію
Питання/Відповідь
Вся Україна
Готелі
Події
Контакти
Головна Карта сайту Контакти  

Пошук готелей

Місто, у якому ви бажаєте зупинитись
Кількість зірок
1 2 3 4 5
Тематика/тип
Фотоальбом

Тури України

Відпочинок у Карпатах
Давньоруськими містами
Святі міста України
Козацькими шляхами
Замки та фортеці України
Літературна Україна
Головна Міста України Київ  

Київ

Київ — столиця України. Столиця України, найвизначніший культурний, науковий, промисловий її центр.
Київ — один із стародавніх центрів слов'янства, столичне місто могутньої держави Київської Русі-України, осідок української православної Митрополії.
Розташований на берегах Дніпра, нижче гирла Десни. 2 млн. 654 тис. мешк. Телефонний код: 044.

Історія
Перші на території Києва поселення відносяться до давнього кам'яного віку (40-10 тис. р. до Р.Х. ). У 90-х рр. XIX ст. їх рештки виявлені українським археологом В. Хвойком і відомі під назвою Кирилівської стоянки. Датою виникнення старослов'янських поселень, за археологічними даними, слід вважати період не пізніше ІІ-І ст. до Р.Х. Офіційно прийнятою датою народження Києва є 482 р.. Загальновідома легенда про засновників міста братів Кия, Щека, Хорева і сестру їх Либідь, імена яких увійшли до топонімів міста.
В IX ст. Київ став великим політичним, релігійним і ремісничо-торговельним центром Київської Русі-України. У 988 кн. Володимир запровадив у ній християнство як офіційну релігію. Найвизначнішою спорудою цього періоду була Десятинна церква (989-96).

З 1019 князівський престол займав Ярослав, званий Мудрим, який сприяв розвитку культури і освіти. У 1037 споруджується Софійський собор, у 1051 — Печерський монастир, який став найвизначнішим осередком релігійного життя. У.Києві створено перший кодекс законів — Руську правду.

Після смерті Ярослава Мудрого почалася міжусобна боротьба за престол. Роздроблена на удільні князівства держава стає жертвою татаро-монгольської навали. У 1240 Київ було майже повністю зруйновано.

У 1362 місто підпало під владу литовської держави. У ХІУ-ХУ ст. відбудовується. У 1484 йому надано Магдебурзьке право.
З 1569 р., після об'єднання Литви і Польщі в Річ Посполиту, над Київщиною установили панування польські феодали. Після Люблінської (1564) та Берестейської (1596) уній зміцнюються позиції католицької та греко-католицької церков, розпочинається польська експансія і рівночасно відновлюється Київська православна Митрополія на чолі з митр. П. Могилою. Кияни активно підтримали національно-визвольну війну гетьмана Б. Хмельницького проти Польщі. У січні 1654 після Переяславської ради місто переходить під владу Московського царства. У 1708 створюється Київська губернія. Після пожежі 1811 систему прямих вулиць замінено на регулярну. Місто інтенсивно перебудовується.

Триває зміцнення проросійських позицій. У 1834 Київ остаточно втрачає Магдебурзьке право, а 1840 скасовано Литовський статут.
У 1846-47 у Києві діє таємна політична організація — Кирило - Мефодіївське братство, організаторами якого були представники української інтелігенції: М. Костомаров, П. Куліш, Т. Шевченко, В. Білозерський, М. Гулак, О. Маркович. Важливе місце в суспільно-політичному русі Києва посідала в 1863-79 Громада (М. Драгоманов, М. Лисенко, В. Антонович, М. Старицький та ін.).
На поч. XX ст. поширюється друковане слово, виникають українські політичні партії. Скориставшись поваленням російського царизму, 4 березня 1917 вони створили Центральну Раду на чолі з М. Грушевським, С. Єфремовим, В. Винниченком, С. Петлюрою. 5-7 квітня 1917 відбувся Всеукраїнський національний конгрес, який проголосив курс на автономію України і офіційно передав владу Центральній Раді. 22 січня 1918 у Києві було проголошено незалежність Української Народної Республіки. В цей період в Україні виникає вкрай нестабільна обстановка, викликана громадянською боротьбою, діями декількох ворожих армій, зокрема більшовицької та білогвардійської.
Після розпуску Центральної Ради на чолі держави при підтримці Німеччини 28 квітня 1918 стає гетьман П. Скоропадський. У грудні того ж року влада переходить до уряду Директорії на чолі з В. Винниченком та С. Петлюрою.

Влітку 1920 Київ займають більшовики. За їхнього насильно встановленого режиму у 30-х рр. було знищено ряд визначних архітектурних та історичних пам'яток: Михайлівський, Братський монастирі, Військово-Миколаївський собор, Стрітенську, Притиско-Миколаївську церкви, храми Різдва Христового, св. Петра й Павла на Подолі, Михайлівську браму, Залізну, Константинівську церкви, дзвіницю Кирилівської церкви, Пустинно-Миколаївський монастир на Печерську та ін.
Величезних руйнувань і нищень завдала місту Друга світова війна. Тут нацисти здійснили масові вбивства цивільного населення. У Бабиному Яру було знищено більш 33 тисяч євреїв та тисячі циган, українців та військовополонених. Серед розстріляних були українські націоналісти з поетесою Оленою Телігою.

Невдовзі після відступу Червоної армії радянські агенти висадили у повітря одну з найдревніших пам'яток української культури — Успенський собор Києво-Печерської Лаври, частину Хрещатика.
Київ — один з осередків українського національного й церковно-релігійного опору в період радянського тоталітаризму. Тут відроджувалася у 1920-30-их рр. УАПЦ на чолі з митрополитом В. Липківським, створено цілий ряд літературних організацій, театр Березіль.-Але у 30-х рр..радянська влада знищила цвіт української культури через чисельні розстріли її письменників і визначних діячів. У 1960-70-их рр. тут лунав голос протесту інтелігенції проти тотальної русифікації та комуністичної диктатури.
1976 виникла Українська Гельсінська група. Наприкінці 80-х рр. у столиці набирає сили процес національно-демократичного відродження, утворюються нові громадсько-політичні та культурні організації, зокрема Народний Рух України. Тут 24 серпня 1992 проголошено Акт незалежності України.

Готелі міста

Президент Готель
Корисні посилання Наші партнери Правова інформація  
© 2006-2008 Національний туристичний офіс.
Державна служба туризму і курортів
Міністерства культури і туризму України. Всі права захищені.
розробка сайту